Üdvözlünk a fórumon Vendég!
Témák | Felhasználó név: Jelszó: JELSZÓ SEGÍTSÉG :: REGISZTRÁCIÓ
Untitled Document
Eldest
A várva várt folytatást itt tessék kitárgyalni!

Hozzászólás: # 2225 db
Indította: Drake
Dátum: 2006.11.25. 11:55:35


<Első oldal> | 2 | 3 | 4 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | Utolsó oldal
 
2008.08.04. - 09:44:31 VÁLASZ | E-MAIL | #1985. hsz
Fórumozó
Tünde Bölcs
Sárkánylovas

Én mindenféleképpen elolvasom angolul a Brisingr-t nem fogom kibírni tavaszig!
Am itt egy link, ebben Paolini beszél a Bridingr-ről és nagyon sok új szereplő lesz azt mondja, de ezek inkább másodlagos szereplők, meg meghal valaki, jah és megerősíti benne h lesz 4. könyv! Csak azok kedvéért írtam le, akik nem tudnak angolul még úgy!
NAh itt a link:
Brisingr interjú
Atra esterní ono theldium, Mor'ranr lífa unin hjarta onr, Un du everínya ono varda.



 
2008.03.29. - 21:58:27 VÁLASZ | E-MAIL | #1980. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Sárkánylovas

Na es mar eljutottal a feldolgozasig? Mert ha igen, kivancsi volnek a velemenyedre, egyes karakterekkel, es egyes esemenyekkel kapcsolatban, persze csak ha telleg nem manipulalnalak a sajatommal Vigyazz, mert abban nagyon jo vagyok, ahogy a meggyozesben is
"Rossz úton jár az, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni!"



 
2008.03.29. - 21:44:56 VÁLASZ | E-MAIL | #1979. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

Válasz Keriwen üzenetére (#1978)
Ha elegendő magyarul ismernem az Eldest-et akkor nincs akadálya annak hogy reagáljak a teóriáidra (ha tudok persze ), bár én még nem olvastam itt vissza hogy mások mit írkáltak a könyvről, mert nem volt még erőm rá, nameg jobban szeretem előbb magam feldolgozni aztán összevetni azzal hogy másoknak mi ragadt meg belőle
Ki ez az árnyék és miért követ mindenhová?



 
2008.03.29. - 21:07:43 VÁLASZ | E-MAIL | #1978. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Sárkánylovas

NA igen, de elkalandoztunk az Eldest tematol, szoval terjunk vissza, errol most lenne kedvem vitazni, es teoriakat gyartani az eljovendokre, persze hacsak mar kiolvastad
"Rossz úton jár az, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni!"



 
2008.03.29. - 21:03:32 VÁLASZ | E-MAIL | #1977. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

Válasz Keriwen üzenetére (#1976)
Hát a Chat topikban tett megjegyzésed alapján sejtem hogy miért nincs gond a szövegértéssel Egyébként azt már megtanultam hogy ígérgetni nem kell nyílvánosan, mert könnyen nem tudom betartani. Volt már belőle kellemetlen helyzetem. :|
Ki ez az árnyék és miért követ mindenhová?



 
2008.03.29. - 20:41:50 VÁLASZ | E-MAIL | #1976. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Sárkánylovas

Na az a masik. Mellesleg nekem a forditassal nincs bajom. Akkorra feltehetoleg mar vegre olyan sulipadban ulok, aminek csak a vizsgaidoszakjai igazan megterheloek, raadasul meg aglisztikan is, szoval en bevallalom. Na jo, ennel tobb, es kokretabb igeretet nem teszek, mert a vegen szavamon fogtok
"Rossz úton jár az, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni!"



 
2008.03.29. - 20:11:17 VÁLASZ | E-MAIL | #1975. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

Válasz Keriwen üzenetére (#1974)
Merész vállalkozás, de tetszik az ötleted. Én hamarosan neki akarok fogni majd mindkét könyvnek angolul. Kíváncsi lesz értem-e majd, mennyit kell majd szótárazni. Egy biztos, az angolom fejlesztésének kiváló.

Egy dologtól félek, hogy nekifognának páran fordítani, egy-két fejezet elkészülne, aztán az a pár ember aki csinálja beleun vagy egyéb elfoglaltsága lesz, a többiek pedig már az akasztásukat fogják kívánni mert olvasnák tovább. Node, valamit valamiért. Meglátom hogyan értem a meglévőeket, ha rendben, akkor akár én is fordítgatnék, feltéve ha időben sikerül beszerezni az angol változatot. (De messze is van még szeptember )
Ki ez az árnyék és miért követ mindenhová?



 
2008.03.29. - 18:16:36 VÁLASZ | E-MAIL | #1974. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Sárkánylovas

Na ez jo
De azert kivancsi lenek, hogy pl ki az, aki nem tudja elolvasni se nemeptul, se angolul, mert ugye vagyunk egy paran, akiknek igy vagy ugy, zokkenomentesen megy az olvasas, esetleg a forditas is, es amennyiben igy van, ha vannak valllalkozo szellemu egyedek, sztem (habar nem akarok elhamarkodottan igerni) de le lehetne forditgatni fejezetenkent azoknak, akikert erdekel, mar aki ugy tud forditani. Paolini nyelvezetet kulonben is kitunoen lehet forditani, nyelvtanilag ponyvaregeny nehezsegu, viszont annal mennyivel tobb, atyam... Na mindegy, ezen meg en is gondolkodom, de sztem nekem ha lenne idom ra, nem tul sok idomet venne igenybe, max a begepeles, ilyen teren mar an gyakorlatom, csak az meg rosszabb volt, mert filmet forditottam, minden felirat nelkul, csak hallas alapjan

Nya de amugy azert vagyok ennyire belendulve sztem, mert most jutottam el oda, hogy magyarul is elolvastam mindket konyvet, most fejeztem be talan fel oraja az Eldestet (de szvsz nekem angolul jobban tetszett, magyarul tul poriasnak, tul eccerunek tunik a szovege.... Jo, ez csak az en velemenyem, ne oljetek meg erte )
"Rossz úton jár az, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni!"



 
2008.03.28. - 20:57:15 VÁLASZ | E-MAIL | #1973. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

Válasz Drake üzenetére (#1971)
Én sem tudom mit hoz ki az író belőle, de azt hiszem a második kötet vége után kelleni fog egy kis balansz az egyes oldalak erejében, így talán ehhez is lesz köze. Mindenesetre remélem Paolini okkal viszi ezt bele, mert azt nagyon nem szeretném ha időhúzás képpen - a történet egészére egyébként nem vonatkozólag - tenne bele ilyen dolgokat, "úgyis kell még valaminek a negyedik kötetbe is kerülnie" hozzállással
Ki ez az árnyék és miért követ mindenhová?



 
2008.03.26. - 23:39:33 VÁLASZ | E-MAIL | #1972. hsz
Fórumozó
Éj-Tünde
Sárkánylovas

Válasz Drake üzenetére (#1971)
Engem mondjuk baromira érdekelnek az ősi vallások, de én magam abszolút nem vagyok az
Viszont arra kíváncsi leszek, miféle Istennel találkozhat Eragon....

Vagy ez is csak olyan spoiler, mint ami a HP 6 előtt terjengett a Félvér Herceg kinézetéről (asszem hogy sárga szemű, meg sánta...) és hogy a 2. könyvben a Kamrás résznél utalnak a kilétére... Szóval nem kell mindent elhinni



 
2008.03.26. - 22:33:53 VÁLASZ | E-MAIL | #1971. hsz
Alkotó
Sárkány

Hát ez nagyon durva. Én nem tudom mit fognak kihozni belőle. Én még nem olvastam végig az úr sötét anyagait, de állítólag az is eléggé vallásossá válik a végén. Én arra is kíváncsi leszek. Amúgy nem lennék jó teológus, de azt sem mondanám, hogy teljesen hidegen hagynak a vallások...
Ne hagyd, hogy a mások rosszallása határozza meg a tetteidet! /Saphira/



 
2008.03.26. - 15:10:11 VÁLASZ | E-MAIL | #1970. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

Sziasztok! Kicsit régen jártam erre.

Most olvastam a Shur'tugal -on a felszínre került spolier-t a harmadik kötettel kapcsolatban. Mivel nem találtam Brisingr topic-ot, remélem nem gond ha ide szúrom be, igazából annyira sokat nem fog lelőni szerintem: "In Brisingr, the third book in the Inheritance cycle, Eragon will meet a god!" ami kb. így hangzik magyarul: "A Brisingr-ben, az Örökség trilógia harmadik kötetében Eragon találkozni fog egy istenséggel." Hmm.. vajon erre miért kerül sor? És vajon ez az Isten mivel fog többet tudni mint egy sárkánylovas?
Ki ez az árnyék és miért követ mindenhová?



 
2008.03.03. - 22:26:46 VÁLASZ | E-MAIL | #1969. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Sárkánylovas

Válasz NagyI üzenetére (#1968)
Én a Brisingr-t fogom németül olvasni mert úgy már idén ősszel megjelenik.
Angolul nekem is kell szótár
/legalább is gyakrabban mint a némethez/

"Kell,hogy az Úr lássa mi igaz! S tettét megbocsássa!"



 
2008.03.03. - 15:01:05 VÁLASZ | E-MAIL | #1968. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

Válasz Anie üzenetére (#1966)
Köszi szépen! A Brisingr -t én is várom, akárhogyan is. Kár hogy magyar változat nem lesz csak egy év múlva. Gondolkozom hogy az Eldest -et is megpróbálom angolul, csak félek tőle hogy erős szótárazás lenne belőle, az pedig lehet elvenné a kedvem
Ki ez az árnyék és miért követ mindenhová?



 
2008.03.03. - 14:37:37 VÁLASZ | E-MAIL | #1967. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Sárkánylovas

könyvet
"Kell,hogy az Úr lássa mi igaz! S tettét megbocsássa!"



 
2008.03.03. - 14:37:00 VÁLASZ | E-MAIL | #1966. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Sárkánylovas

Szerintem függ a rendezőtöl is ,és mindent meglehet filmesíteni...Csak nem mindegy,hogy menyire adja vissza a könyvt....
Jó olvasást )
Mi már a Brisingr-t várjuk
"Kell,hogy az Úr lássa mi igaz! S tettét megbocsássa!"



 
2008.03.03. - 14:17:30 VÁLASZ | E-MAIL | #1965. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

Sziasztok! Nem tudom ezt olvastátok-e: http://inheritance.wikia.com/wiki/Eldest_(movie)
Ez alapján elég elkeserítőek a hírek Mondjuk én még csak most fogok majd neki az Eldest könyvnek amint kézhez kapom, úgyhogy nem tudok nyilatkozni mennyire filmesíthető meg az első film ismeretében. Mindenesetre tényleg rengeteg dolgot kidaraboltak, a maradékból pedig sokat átalakítottak az Eragon könyvhöz képest.
Ki ez az árnyék és miért követ mindenhová?



 
2008.03.03. - 13:02:39 VÁLASZ | E-MAIL | #1964. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Sárkánylovas

Mostantól figyelni fogom.
A www.foxmovies.com -ot...
Ha ott rajta lesz az Eldest akkor várható.,hogy a mozikba is hamarosan be kerül...
"Kell,hogy az Úr lássa mi igaz! S tettét megbocsássa!"



 
2008.03.03. - 12:45:32 VÁLASZ | E-MAIL | #1963. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Sárkánylovas

Több is van és nagyon jól össze lettek vágva ...
Természetesen van olyan is amiben pl csak Eragon és Murtagh van az rajongói összevágás de nekem tetszett.
"Kell,hogy az Úr lássa mi igaz! S tettét megbocsássa!"



 
2008.03.03. - 12:37:39 VÁLASZ | E-MAIL | #1962. hsz
Fórumozó
Éj-Tünde
Sárkánylovas

Válasz Anie üzenetére (#1961)
Nem, csak a II-st, de oda írta mellé a készítő, hogy:
My second *fan made* Eldest trailer.
Enjoy!
Notice: 2009 is a rumor and maybe not true.



 
2008.03.03. - 12:25:14 VÁLASZ | E-MAIL | #1961. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Sárkánylovas

Thorn melyik másik filmben szerepelt még ???
Egyébként már rég itt az ideje ,hogy forgassák a filmet...
Az,hogy mi nem tutunk róla az csak egy dolog.
"Kell,hogy az Úr lássa mi igaz! S tettét megbocsássa!"



 
2008.03.03. - 12:16:30 VÁLASZ | E-MAIL | #1960. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Sárkánylovas

Az összeset megnézted?
"Kell,hogy az Úr lássa mi igaz! S tettét megbocsássa!"



 
2008.03.03. - 11:29:54 VÁLASZ | E-MAIL | #1959. hsz
Fórumozó
Éj-Tünde
Sárkánylovas

Válasz Anie üzenetére (#1958)
De ezek csak rajongói videók. Az összes kép az Eragonból meg vmi más fantasyből van összevágva. Sajnos..



 
2008.02.29. - 23:30:00 VÁLASZ | E-MAIL | #1958. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Sárkánylovas

Eldest
2009 Tavasz!!!!
YouTube
Eldest trailer I.II.
"Kell,hogy az Úr lássa mi igaz! S tettét megbocsássa!"



 
2008.02.22. - 15:03:36 VÁLASZ | E-MAIL | #1957. hsz
Fórumozó
Tünde Bölcs
Sárkánylovas

Nekem az Eldest vége nem tetszett annyira, szal nálam nem könnyen túl tehet rajta! :p
Atra esterní ono theldium, Mor'ranr lífa unin hjarta onr, Un du everínya ono varda.



 
2008.02.21. - 10:01:09 VÁLASZ | E-MAIL | #1956. hsz
Fórumozó
Éj-Tünde
Sárkánylovas

Válasz Fundor üzenetére (#1955)
Csak nehogy többre számítsunk. Én félek, hogy az Eldesten nem tud túl tenni. Az túlságosan jól sikerült (az Eragonhoz képest is)



 
2008.02.20. - 16:37:42 VÁLASZ | E-MAIL | #1955. hsz
Fórumozó
Tünde Bölcs
Sárkánylovas

Ezzel egyet kell érdtenem!
Már igazán kiadhatnák a Brisingrt egyébként, elég sokáig húzzák!
Atra esterní ono theldium, Mor'ranr lífa unin hjarta onr, Un du everínya ono varda.



 
2008.02.20. - 09:35:21 VÁLASZ | E-MAIL | #1954. hsz
Fórumozó
Éj-Tünde
Sárkánylovas

Válasz Fundor üzenetére (#1953)
Neeeem, nincs elrontva!! Ja amúgy meg nekem az Északi fény nem jön be...
Amúgy rájöttem, hogy a HP vége azért olyan, mert így senki nem reménykedik a folytatásban.
Paolini is, ha majd nem akarja folytatni, majd valami olyan véget talál ki, amivel nem lehet mit kezdeni (mint az Eragon filmmel)



 
2008.02.19. - 14:29:40 VÁLASZ | E-MAIL | #1953. hsz
Fórumozó
Tünde Bölcs
Sárkánylovas

És miért ne lehetne teralógia?!
Amúgy szerintem is jó lenne ha több részes lenne, mert a 3. részbe belesűríteni mindent, csak elrontaná, mint J.K. a Hp 7et...!
Atra esterní ono theldium, Mor'ranr lífa unin hjarta onr, Un du everínya ono varda.



 
2008.02.11. - 19:49:15 VÁLASZ | E-MAIL | #1952. hsz
Alkotó
Sárkány

Pedig eléggé úgy tűnik, hogy lesz a lenti angol szöveg alapján, ha hiteles... És akkor már nem trilógiának fogják hívni.
Ne hagyd, hogy a mások rosszallása határozza meg a tetteidet! /Saphira/


<Első oldal> | 2 | 3 | 4 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | Utolsó oldal