Üdvözlünk a fórumon Vendég!
Témák | Felhasználó név: Jelszó: JELSZÓ SEGÍTSÉG :: REGISZTRÁCIÓ
Untitled Document
Brisingr
A várva-várt harmadik rész

Hozzászólás: # 2680 db
Indította: Drake
Dátum: 2008.07.19. 15:00:59


Első oldal | 2 | <3> | 4 | 5 | 6 | 10 | Utolsó oldal
 
2009.06.19. - 08:38:44 VÁLASZ | E-MAIL | #2620. hsz
Alkotó
Sárkány

Igen, Paolini a Roranos részeknél is utalt arra, hogy aki szeretetből küzd (pl. a családjáért, barátaiért), az felér akár százzal is. De azért szerintem túlzás volt, hogy Roran annyi embert kaszált le, hogy a végén hegy lett belőle. Lehet, hogy Galbi legyőzése is egy picit túlzás lesz. Csak úgy elvenni pedig nem fogják tőle az eldunáríkat, mert ő is tudja, hogy onnan származik a hatalma, és gondolom elég nagy gondot fektet az őrzésükre.
Ne hagyd, hogy a mások rosszallása határozza meg a tetteidet! /Saphira/



 
2009.06.18. - 16:18:42 VÁLASZ | E-MAIL | #2619. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Őrszem

Az biztos is....Galbi eldunaríjait meg kellett törni, vagy valahogy megcsapolni, míg Glaedr önként fog segíteni, szeretetből, ami mint tudjuk, nagyobb hatalom minden másnál. Én szerintem a Hadarac-sivatagban vannak az Eldunarík, ott, ahol az első részben megszálltak (amit idéztem).
Kik bölcsek, mosolyognak, kik okosak, gondolkodnak, kik buták, bölcsnek hiszik maguk.



 
2009.06.18. - 15:20:01 VÁLASZ | E-MAIL | #2618. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Sárkánylovas

De én nem arra gondoltam hogy az összesnél, hanem hogy egy darab sincs külön olyan erős mint Glaedré.
Eka fricai un Shurtugal



 
2009.06.17. - 23:37:19 VÁLASZ | E-MAIL | #2617. hsz
Alkotó
Sárkány

Galbatorixnak meg több száz is lehet, ezt nem tudjuk. És amúgy szegény Glaedrék nem voltak azért annyira erősek, mivel legyőzte őket Galbi. Persze szerencsétlenség is volt benne, és ha nem szól közbe, Murtaghék veszthettek volna.
Ne hagyd, hogy a mások rosszallása határozza meg a tetteidet! /Saphira/



 
2009.06.17. - 13:08:04 VÁLASZ | E-MAIL | #2616. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Sárkánylovas

A másik,hogy Glaedr Eldunarija erősebb lehet a többi elduranínál mert képes volt áttörni a varászlatot amit Galbatorix csinnált, amikor megölték Oromist.
Eka fricai un Shurtugal



 
2009.06.17. - 09:30:07 VÁLASZ | E-MAIL | #2615. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Őrszem

348.oldal
Kik bölcsek, mosolyognak, kik okosak, gondolkodnak, kik buták, bölcsnek hiszik maguk.



 
2009.06.17. - 09:28:45 VÁLASZ | E-MAIL | #2614. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Őrszem

"Úgy érzem, arra születtem, hogy sivatagban éljek." Saphira, Az örökség, 347. oldal
"Napszállatra megérkeztek Aa sziklákhoz, amelyeket reggel pillantottak meg a távolból. A toronymagas, fenséges kőszálak keskeny árnyékot vetettek."
Kik bölcsek, mosolyognak, kik okosak, gondolkodnak, kik buták, bölcsnek hiszik maguk.



 
2009.06.17. - 00:00:12 VÁLASZ | E-MAIL | #2613. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

Szerintem a Lelkek sírboltja egy Sárkány "temető" lehet, ahol a sárkányok őrizték a szövetség előtt az Eldunarí-kat, bár lehet hülyeség hogy ezt gondolom. Bár nagyon valószínűnek tűnik, hiszen mi más segíthetne Eragonon mint egy "kis" erő nyilván ott meg tudna győzni több sárkányt is hogy segítsék a harcban. Amellett pedig ha ez így van akkor valahol a törpék környékén sejtem a helyet, mert-és ez innen már nagyon elvont találgatás-a sárkányok ok nélkül nem hiszem hogy elenségesek lettek volna a törpékkel, mert ha jól emlékszem akkor ők a Hadrac-ban laktak és csak később költöztek a Beor hegységbe és szerintem ott lehetett ez a sárkány temető amire gondolok.
Több kevesebb sikerrel, de ha lehetne inkább többel! Adj nekem egy rímet és megtoldom még öttel!



 
2009.06.16. - 21:09:03 VÁLASZ | E-MAIL | #2612. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Növendék

frehor: nem hiszem, milyen segítséget kaphatna onnan? illetve hogyan juthat oda? szerintem valahol Alagesiában lesz az a hely, a törpöknél vagy valamelyik nagy város közelében?



 
2009.06.16. - 15:21:20 VÁLASZ | E-MAIL | #2611. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Sárkánylovas

Szerintem a "Lelkek Sírboltja" ott lesz ahonnan a tündék hajóztak Alagesiaba mert Arya és Oromis is hallott már róla csak nemtudták hogy holvan.
Eka fricai un Shurtugal



 
2009.06.04. - 18:11:38 VÁLASZ | E-MAIL | #2610. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

Hehe...lehet hogy Eragonnak ezentúl egy Prostamul uno lenne a legfontosabb segédeszköz .
Mi van ha nem a szuperhős vagyok, hanem a rosszfiú?



 
2009.06.03. - 21:34:37 VÁLASZ | E-MAIL | #2609. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Őrszem

Hát, mindenesetre fura ez a dolog a Menoa-fával...mondjuk alhasi szúró fájdalom vajon mire utalhat? prosztata? áááá
Kik bölcsek, mosolyognak, kik okosak, gondolkodnak, kik buták, bölcsnek hiszik maguk.



 
2009.06.03. - 19:17:59 VÁLASZ | E-MAIL | #2608. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

Lehet. Nem tudom, őszintén szólva kétlem.
Mi van ha nem a szuperhős vagyok, hanem a rosszfiú?



 
2009.06.03. - 19:17:15 VÁLASZ | E-MAIL | #2607. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Növendék

nem tudom de kiderül majd úgyis
de mikor már?
az biztos hogy ezentúl nem olvasok olyan könyvet aminek a folytatására várni kell, majd ha megjelent az összes elolvasom egybe, mert ez megőrjít



 
2009.06.03. - 11:25:23 VÁLASZ | E-MAIL | #2606. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Kívülálló

Lehet,hogy ez a fa újra ember szeretne lenni és ezért valamiért kell neki a "mag".
"A trükk az,hogy a szerencsétlenségek szüneteiben az ember megtalálja,aminek örülhet."



 
2009.06.02. - 21:04:32 VÁLASZ | E-MAIL | #2605. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Növendék

James: a Menoa fa egy boldogtalan szerelmes, akinek elege van a férfiakból hiszen elhagyták nem? ilyen alapon "kasztrálhatta" Eragont, de szerintem se ez történt

Keriwen: szerintem is gyorsabb a vége, de én nem ezt találtam elkapkodottnak hanem az eleje nyúlik



 
2009.06.02. - 17:20:12 VÁLASZ | E-MAIL | #2604. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Őrszem

hihihi....nem hinném....jó, lehet nem, de ki tudja? Lehet Linnea gyereket akar
Kik bölcsek, mosolyognak, kik okosak, gondolkodnak, kik buták, bölcsnek hiszik maguk.



 
2009.06.02. - 14:59:49 VÁLASZ | E-MAIL | #2603. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

Szerintem tuti nem azt. Gondolj csak bele, a fának miért jó az ha elveszi egy ember, egy sárkánylovas termékenységét? Mi haszna van belőle? Tökre logikátlan. Nem tudom mit vehetett el tőle, lehet hogy semmit, lehet hogy a szúrás csak véletlen volt. Talán egy arra kószáló szúnyog vagy valami kis bogár.
Mi van ha nem a szuperhős vagyok, hanem a rosszfiú?



 
2009.06.02. - 14:16:11 VÁLASZ | E-MAIL | #2602. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Őrszem

Hát, erről korábban esett szó köztünk, és pont most olvastam újra.Nem tudom pontosan a férfiak felépítését, de az alhasi szúró fájdalom szerintem arra utal, hogy talán termékenységét vette el...magyarul szerintem - többen is ezt gondoljuk - nem lehet majd gyereke
Kik bölcsek, mosolyognak, kik okosak, gondolkodnak, kik buták, bölcsnek hiszik maguk.



 
2009.06.02. - 13:22:01 VÁLASZ | E-MAIL | #2601. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Sárkánylovas

Még valami!
csak én maradtam le valamiről (habár nem hiszem) de engem igen érdekelne, mit is kér a Meona fa az érért cserébe... Mert hát nem hiszem, hogy nagyon örült Saphira "üdvözlésének"... de mégis odaadta...
A kardkovácsolás amúgy télleg nem volt rossz

De nekem a könyv vége, nem tudom, csak én vagyok e így vele... de kicsit összekapottabbnak tűnt... Az elején tök nemfontos dolgok hosszú hosszú oldalakon át ecsetelgetve voltak, a végén meg fontosak nem...
"Rossz úton jár az, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni!"



 
2009.06.01. - 21:38:28 VÁLASZ | E-MAIL | #2600. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Őrszem

hát, őszintén örülök hogy a másik változat nyert...
Kik bölcsek, mosolyognak, kik okosak, gondolkodnak, kik buták, bölcsnek hiszik maguk.



 
2009.06.01. - 11:05:05 VÁLASZ | E-MAIL | #2599. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

Találétam egy másik Brisingeres könyvborítót. Hát ez is jó, csak kissé fur feje van Glaedarnak. wííííí
Mi van ha nem a szuperhős vagyok, hanem a rosszfiú?



 
2009.05.31. - 18:54:33 VÁLASZ | E-MAIL | #2598. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

Jaja, szerintem is. Ez a legerősebb kard Alagesiában.
Mi van ha nem a szuperhős vagyok, hanem a rosszfiú?



 
2009.05.31. - 15:44:49 VÁLASZ | E-MAIL | #2597. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Őrszem

Nem egyértelmű? Mivel akardot ő kovácsolta, hozzá tartozik, a mágiájuk összekötik egymást, ezáltal a kard több lett, mint bármelyik másik, és Eragon és Brisingr képesek lesznek ezáltal felvenni a harcot a többi tünde-karddal, méghozzá fölénnyel.
Kik bölcsek, mosolyognak, kik okosak, gondolkodnak, kik buták, bölcsnek hiszik maguk.



 
2009.05.31. - 14:22:54 VÁLASZ | E-MAIL | #2596. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Növendék

James gratulálok a kiolvasáshoz)
Tényeg jó ahogy a kardot csinálják, kíváncsi leszek mi lesz a jelentősége hogy elkezd lángolni mikor kimondja a nevét Eragorn, mert ilyet más kard nem csinál



 
2009.05.30. - 20:16:58 VÁLASZ | E-MAIL | #2595. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

Anyám! Hallottam már hogy Glaedar és Oromis megfog halni, de eddig nem igazán éltem át ennek a jelentőségét, most viszont hogy olvastam, egész este ezen fog járni az agyam. Nagyon jól leírta CP, nagyon tetszett, de egyben szomorú is volt, eléggé ... úgymond "elkeserített".
Mi van ha nem a szuperhős vagyok, hanem a rosszfiú?



 
2009.05.30. - 20:12:19 VÁLASZ | E-MAIL | #2594. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

Végeztem vele!
Mi van ha nem a szuperhős vagyok, hanem a rosszfiú?



 
2009.05.30. - 09:50:54 VÁLASZ | E-MAIL | #2593. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

Hú, most olvastam azt a részt, mikor Glaedar odaadja az Eldunáriját Eragonnak és Saphirának és őszintén szólva nagyot néztem. Nem gondoltam volna! De azért tetszett. No meg az is, mikor Brisingrt csinálták, no az is nagyon jó volt.
Mi van ha nem a szuperhős vagyok, hanem a rosszfiú?



 
2009.05.27. - 14:58:33 VÁLASZ | E-MAIL | #2592. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

Igen.igen, szerintem is símán megölhette volna, az lehet hogy utána kissé bántotta volna a lelkét, meg nem érezte volna túl jól magát, de símán megengedhette vona magának.
Mi van ha nem a szuperhős vagyok, hanem a rosszfiú?



 
2009.05.26. - 19:54:50 VÁLASZ | E-MAIL | #2591. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Növendék

sári én több résznél is nagyot kacagtam volna, ha épp a lányom nem a karomban alszik) úgyhogy rájöttem hogy altatás alatt nem jó olvasni mert fölébred a gyerek)

Sloan: szerintem kicsit eltúlzott lett ez az egész szál, ez a nem-ölhetem-meg-nem-mondhatom-meg-hogy-él, úgyis kiderül majd
Nyugodtan megmenhette volna szerintem őt is Katrinával nem hiszem hogy Rorannal ráment volna a kapcsolatuk


Első oldal | 2 | <3> | 4 | 5 | 6 | 10 | Utolsó oldal