Üdvözlünk a fórumon Vendég!
Témák | Felhasználó név: Jelszó: JELSZÓ SEGÍTSÉG :: REGISZTRÁCIÓ
Untitled Document
Brisingr
A várva-várt harmadik rész

Hozzászólás: # 2680 db
Indította: Drake
Dátum: 2008.07.19. 15:00:59


<Első oldal> | 2 | 3 | 4 | 10 | Utolsó oldal
 
2010.06.01. - 14:43:18 VÁLASZ | E-MAIL | #2680. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Növendék

van még egy teóriám a késére:
Paolini belefáradt, mintha pár nyilatkozata ezt sugallná, inkább pihen egy kicsit most, lazít, végül is jó 10 éve az Eragonnak él, érthető lenne, elsietni meg nem akarja ezért inkább vár, feltöltődik és befejezni ha készen áll rá
ez esetben szívesen várok még 1-2 évet is csak ne valami összecsapott elsietett vackot olvassak a végén



 
2010.05.20. - 16:45:31 VÁLASZ | E-MAIL | #2679. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Növendék

pedig én már olvastam korábban, lehet hogy nem ősszel, hanem már idén? akkor is régen volt és túl kevés az új könyvből



 
2010.05.13. - 15:49:13 VÁLASZ | E-MAIL | #2678. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

én eddig nem láttam ezt a fejezetet, de most örültem neki pedig ősz óta néztem már az official siteokat de nem láttam hogy volna róla szó, úgy olvastam hogy csak az újrahasznosított delux brisingrben van meg és minden fórumon friss hozzászólásként találtam de ettől függelenül meg lehet ősz óta csak akkor lemaradtam, de sebaj ilyet is kell néha.
a másik én is nagyon unom már hogy ennyit kell várni rá, válság ide vagy oda a francért nem a 4. könyvet adják ki ahelyett a guide helyett, szép meg jó de aki elolvasta a könyvet akkor szinte mindennel tisztában van ami abban szerepel, meg neten is hozzá lehet jutni a hiányzó infokhoz egy egy interjú alkalmával. És én is úgy emlékszem hogy a 3. könyv kiadásánál olyan nyilatkozatok mentek hogy gyakorlatilag csak szerkeszteni és kiegészíteni kell a könyvet, aztán hatalmas kuss pár hónapg és akkor jöttek az olyan írások hogy hol jár éppen a 4. könyv írásával. Szóval biztos is hogy a harácsolás a lényeg, amúgy meg aki eddig megvette a könyveket az a válság ellenére is meg fogja venni a 4. könyvet szóval ha ez az ok akkor kár várniuk szerintem.
Több kevesebb sikerrel, de ha lehetne inkább többel! Adj nekem egy rímet és megtoldom még öttel!



 
2010.05.12. - 18:00:07 VÁLASZ | E-MAIL | #2677. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Növendék

Stanmars ez a fejezet már ősz óta megvan
(bocsi ez kimaradt az előbb)



 
2010.05.12. - 17:56:18 VÁLASZ | E-MAIL | #2676. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Növendék

készülget a könyv, kösz de kicsit régóta már, főleg hogy elvileg megírta már a 3. kötettel együtt csak félúton kettészedte, de akkor már kész nem? csak ki kell bővíteni itt-ott
szerintem kiadói nyomás van mögötte, meg pénz, hogy a delux brisingr meg az a másik könyv (guide) jól fogyjon, meg talán a karácsonyt várják, vagy a válság végét hogy legyen pénze az embereknek könyvre



 
2010.05.09. - 15:03:12 VÁLASZ | E-MAIL | #2675. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

http://www.theeveninghoot.com/king-cat-book-4-inheritance-cycle a 4. könyv 4. fejezete, egy új brisingr kiadásból, hivatalos a dolog már készülget a könyv de kiadási dátum még nincs
Több kevesebb sikerrel, de ha lehetne inkább többel! Adj nekem egy rímet és megtoldom még öttel!



 
2010.03.07. - 20:51:09 VÁLASZ | E-MAIL | #2674. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

nah gondoltam írok egyet 2hónap után
hát őszintén nekem már kezd elegem lenni hogy nincs 4. rész:s
első három között sokall kevesebb idő volt...addig mondjuk leköt egy másik könyv sorozat( a tűz és jég dala mindenkinek ajánlom!)
de hát azért kezdek már belebolondulni
Alea iacta est



 
2009.12.16. - 20:25:53 VÁLASZ | E-MAIL | #2673. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

hát én is őszre gondoltam csak a bejelentést várom olyan január február környékén, nagyon remélem hogy őszre kijön mert kezdem lerágni a kezemet a türelmetlenségből és hát mivel átlagos méretüek gyorsan elfognak fogyni
Több kevesebb sikerrel, de ha lehetne inkább többel! Adj nekem egy rímet és megtoldom még öttel!



 
2009.12.16. - 11:45:45 VÁLASZ | E-MAIL | #2672. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Növendék

szerintem jövő ősz előtt nem lesz 4. könyv, vagy inkább remélem hogy őszre kijön aztán utána tavasszal magyarul e azt nem biztos hogy megvárom, túl messze van



 
2009.12.15. - 18:50:20 VÁLASZ | E-MAIL | #2671. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

az előző hozzászólásomat kényszer hatására tettem Shamoon igen meggyőző tud lenni, nem merek nemet mondani neki Vérbeli sárkány és annál a résznél hogy "...meg hogy..." kihagytam valamit utána de nem tudom mit,de ha eszembe jut(csak újra kell olvasnom a shurtugalon a cuccokat) akkor leírom.
Több kevesebb sikerrel, de ha lehetne inkább többel! Adj nekem egy rímet és megtoldom még öttel!



 
2009.12.15. - 18:20:03 VÁLASZ | E-MAIL | #2670. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

Hát a shurtughalon olvastam az interjúkat de nagyon misztifikálva beszél arról hogy hol tart csak éppen azt a szót említi meg amit utoljára írt meg hogy, de annyit mondott hogy jól halad, bár az nem nagy titok mert a 3. könyv kiadásakor már bőven el volt kezdve. gondolom még minél több pénzt ki akar sajtolni a 3. könyvből, delux változat stb. meg ugye ez az enciklopédia vagy mi a szösz hozzá (ami személy szerint nagyon érdekelne). én olyan jövő év elejére számolom a bejelentést hogy mikor lesz a release.
Több kevesebb sikerrel, de ha lehetne inkább többel! Adj nekem egy rímet és megtoldom még öttel!



 
2009.12.15. - 17:34:38 VÁLASZ | E-MAIL | #2669. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Őrszem

Tényleg, ha már szóba került, tud valaki valami infót a 4.részről? Paolini mit csinál? Hason fekszik úgy pipál?
Kik bölcsek, mosolyognak, kik okosak, gondolkodnak, kik buták, bölcsnek hiszik maguk.



 
2009.12.14. - 19:48:27 VÁLASZ | E-MAIL | #2668. hsz
Alkotó
Sárkány

Semmi gáz, én is ezt látom.
Talán majd a 4. rész még kicsit fellendíti a dolgot. Amúgy a fórum már megtette, amit megtehetett, összehozott egy fantasztikus csapatot.
Ne hagyd, hogy a mások rosszallása határozza meg a tetteidet! /Saphira/



 
2009.12.13. - 21:07:40 VÁLASZ | E-MAIL | #2667. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Növendék

hát hajrá beszéljünk róla, mi tart vissza



 
2009.12.13. - 19:17:34 VÁLASZ | E-MAIL | #2666. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

nagyon sajnálom egyébként h ennyire haldoklik ez a fórum( bocsi h ilyet írok drake) mert tényleg nagyon örülnék ha tudnék valahol erről a könyvről sokat beszélni
Alea iacta est



 
2009.11.28. - 19:25:58 VÁLASZ | E-MAIL | #2665. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Bűvölo

Nagyon remélem, hogy kiadják, biztos lenne rá kereslet! Amúgy meglepődtem, rendőrsuliba járok, és a tesztoszterontól duzzadó alfa hímek szinte jobban kenik vágják az Eragon sztorit mint én, holott én majdnem mindennap olvasok belőle



 
2009.11.06. - 22:15:59 VÁLASZ | E-MAIL | #2664. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

hát szerintem kifoglyák adni magyarul, szinte 100% ig biztos vagyok benne
Alea iacta est



 
2009.11.06. - 09:26:42 VÁLASZ | E-MAIL | #2663. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Növendék

megjelent az Alagesia útmutató
http://www.shurtugal.com/?news=714

vajon lesz magyarul? vagy az angolt kell megvenni
ki adta ki az Eragon könyvetek? talán ők tudnak valamit



 
2009.10.23. - 22:24:15 VÁLASZ | E-MAIL | #2662. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

ahh én szinte mindennap beleolvasok egyik másik kötetbe de hát nem tom, ez elég vészes lenne, bár Eragon 100% h elhagyja Alegesiat, mar az elején volt rá utalás-->álom garow halálakor, plusz angela joslata, és megfigyeltem h a 3.részben 2szer is megátkozzák, mindkétszer azzal h hagya el alegesiát örökre, szal nem hiszem h túl fontos szerepe lenne annak ha nem lenne gyereke, nem tudom enél fogva h illik a képbe, de jogos az érvelésed
Alea iacta est



 
2009.10.23. - 17:53:33 VÁLASZ | E-MAIL | #2661. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Őrszem

Végső soron logikus lenne, nem? Elvégre, ha jól emlékszem, akkor egy férfi miatt került a fába...hmm, de rég olvastam már... Mostanában mindent újraolvasok, de ezt nem akarom még...olyan messze van a 3.rész második felének megjelenése....
Kik bölcsek, mosolyognak, kik okosak, gondolkodnak, kik buták, bölcsnek hiszik maguk.



 
2009.10.23. - 16:47:02 VÁLASZ | E-MAIL | #2660. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

sziasztok, én uj vagyok, bele olvastam ez előzményekbe. Nem tudom mire vélni azt mikor a Menoa fa elvesz valamit Eragontol, kiváncsi vagyok mi lesz az és biztos fontos szerepe lesz. Talán tényleg a nemzőképessége lehet
Alea iacta est



 
2009.10.15. - 21:21:56 VÁLASZ | E-MAIL | #2659. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Növendék

hmm nagy a pangás sebaj, itt egy beszélgetés CP-vel:
http://www.suvudu.com/author-chat/christopher-paolini-terry-brooks/?CA_force_refresh=1&altcast_code=3ed8f8858d



 
2009.09.07. - 20:13:09 VÁLASZ | E-MAIL | #2658. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Őrszem

X.X Én nem csak állítom, hogy sárkány vagyok!
Kik bölcsek, mosolyognak, kik okosak, gondolkodnak, kik buták, bölcsnek hiszik maguk.



 
2009.09.06. - 07:15:58 VÁLASZ | E-MAIL | #2657. hsz
Alkotó
Sárkány

Na, akkor most jól megvédtük Paolinit.
Ne hagyd, hogy a mások rosszallása határozza meg a tetteidet! /Saphira/



 
2009.09.05. - 17:38:07 VÁLASZ | E-MAIL | #2656. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Őrszem

Hát ha egyszer erre utaló jeleket adott meg Paolini? Szegény Eragon, ha tényleg nem lehet majd gyereke... :S
Egyébként én is sokat irogatok, és hiszitek vagy sem, öntudat nélkül nyúlok le dolgokat más íróktól, és még tudatosan se tudom kizárni, mert az emberek akaratlanul is a neki tetsző dolgokat veszik bele a meséikbe, meg aztán két ember egymástól függetlenül is juthat ugyanarra a gondolatra, nem igaz? Hát de!
Kik bölcsek, mosolyognak, kik okosak, gondolkodnak, kik buták, bölcsnek hiszik maguk.



 
2009.09.04. - 20:24:13 VÁLASZ | E-MAIL | #2655. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Növendék

Igen ténylég nincs olyan könyv amit ne lehetne máshoz hasonlítani, főleg mert mintha azt írták volna hogy Paolini olyan fantasy könyvet akart írni amit ő is örömmel olvasna, tehát valahol a kedvenc könyvek kedvenc motívumait szedi össze nem?

Claggart: a raz'akok legyakásáról tudni lehetett hogy nem nehéz többször is volt szó hogy egy sárkány és lovasa el tud bánni velük, csak Eragorn még nagyon fiatal volt mikor találkoztak

nemá a nemzőképességet akarja mindenki elvenni szegény Eragontól



 
2009.09.04. - 11:39:43 VÁLASZ | E-MAIL | #2654. hsz
Alkotó
Sárkány

Igen, Nasuada tényleg nem lehet lovas, bár nem hiszem, hogy maga a lovasság ne változtatná meg. De Paolini nem fogja lovassá tenni, mert más szerepe van. Meg az lenne vele a gond, hogy saját magával talán a sárkányát is túl könnyen feláldozná a népe érdekében, amiért én nagyon harapnék.

Szerintem ennyi erővel bármit rá lehet húzni bármire. Semmi köze nincs ennek a szerencsétlen történetnek a Star Wars-hoz. Ennyi erővel Tolkien is csak a Nibelung mondakör tolvaja volt. Meg amúgy is, én nem úgy olvasok, hogy másokhoz hasonlítgatom a dolgokat. Meg hát mellesleg annyira sok könyv van, hogy szinte lehetetlen lenne nem találni hasonlóságot, és a nagyon egyéni stílus tényleg csak néhány író kiváltsága.
Ne hagyd, hogy a mások rosszallása határozza meg a tetteidet! /Saphira/



 
2009.09.04. - 11:25:37 VÁLASZ | E-MAIL | #2653. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Kívülálló

Hm, végre hozzájutottam (éljen a lassú könyvtár). Jó, hogy végre nem a Star Wars-t követi, bár a ra'zacok legyakása azért megfeleltethető Jabba és bandája legyakásának. Túl könnyű volt.
Sloanból nagyon elegem van, kösee má fel magát az a vén hülye... úgyse fog megjavulni. Túl giccses lenne.

Bromot tudtam, úgyhogy nem volt megeleptés, a kovácsjelenetről is tudtam (egész jó lenne filmen, de szigorúan Wagner-zenével!), a fa szerintem is a nemzőképességét vette el.

A sárkányszívek.. hát, legalább nem valami horcruxféleség. Glaedr os Ormis: nem voltam meglepve, legalább nem a Yoda-féle "haggyámáaludni Luke" meghalás volt.

Voltaképpen egyedül Murtagh miatt aggódom, a többiek úgyis túlélik. Rorannak csak arra kell ügyelni, hogy a Nagy Csata előtt ne lelkendezzen az épp megszületett / születő gyerekéről (esküdni mernék, hogy Katrina a csatával párhuzamosan fog szülni), Nasuada nem halhat meg, mert nincs megfelelő utód, Arya meg csak nem hal má meg, végre eljutottak egy kis ölelkezésig ezzel a töketlennel...

A harmadik Lovas... hát, szerintem esélyes Elva, Orik (túl sokat emlegették, hogy lehetett volna törpe Lovas, ha nem olyan fafejűek), vagy valamelyik tünde gyermek.
Nasuada túl praktikus és "földi" karakter ahhoz, hogy Lovas legyen.



 
2009.08.09. - 21:02:28 VÁLASZ | E-MAIL | #2652. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Növendék

Roran mint lovas? elég belterjes lenne akkor a lovasok világa, Eragorn+féltesó+unokatesó?)

a végén Galbiról is kiderül hogy valami rokon

szeirntem nem lesz lovas, az olyan snassz lenne meg a tündék felháborodnának, hogy minden lovas ember



 
2009.08.09. - 15:38:02 VÁLASZ | E-MAIL | #2651. hsz
Alkotó
Sárkány

Ozírisz: Szerintem nem érdemes elolvasni a fórumot addig, amíg nem végeztél a könyvvel. Így nem lesz olyan izgalmas! Szerintem ne is olvasd tovább a hozzászólásom!

Shamoon, Herib: Szerintem is nagyon jó vezető Nasuasa, de lehet abban is igazság, hogy Roran még feljebb fog kerülni a "langlétrán". Szerintem sárkánylovas lesz, és nem király. És ha nem Nasuasa lesz a királynő, akkor az azért lesz, mert meghal. És Orin pedig még be fog keverni tutira...
Ne hagyd, hogy a mások rosszallása határozza meg a tetteidet! /Saphira/


<Első oldal> | 2 | 3 | 4 | 10 | Utolsó oldal