Üdvözlünk a fórumon Vendég!
Témák | Felhasználó név: Jelszó: JELSZÓ SEGÍTSÉG :: REGISZTRÁCIÓ
Untitled Document
Brisingr
A várva-várt harmadik rész

Hozzászólás: # 2680 db
Indította: Drake
Dátum: 2008.07.19. 15:00:59


Első oldal | 2 | 3 | <4> | 5 | 6 | 7 | 10 | Utolsó oldal
 
2009.05.26. - 19:34:13 VÁLASZ | E-MAIL | #2590. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Kívülálló

Nekem az a rész (is) tetszett,amikor Roran kérdezi Eragont mennyire kedveli Aryát.Erre Saphira:"Ha még ennél is jobban kedvelné,magam próbálnám megcsókolni Aryát."Hát elképzeltem ahogy behemót sárkány tündét smacizik,ráadásul egyneműek.Nem tudom kinek hogy,de ez engem sírásig kacagtatott.
"A trükk az,hogy a szerencsétlenségek szüneteiben az ember megtalálja,aminek örülhet."



 
2009.05.26. - 18:38:22 VÁLASZ | E-MAIL | #2589. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Őrszem

ÚÚ, és Sloan! Akkorát szívott, szerintem ő a könyv egyik legnagyobb vesztese, de hála neki Eragon meg tudja majd találni mások nevét is, vagy akár a sajátját, nem?
Kik bölcsek, mosolyognak, kik okosak, gondolkodnak, kik buták, bölcsnek hiszik maguk.



 
2009.05.26. - 18:32:23 VÁLASZ | E-MAIL | #2588. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Őrszem

A sárkáyos résznél pedig Saphirasikeresen bebizonyította, hogy szó szerint ő a legnagyobb egoista. Szeretünk, Saphira!
Kik bölcsek, mosolyognak, kik okosak, gondolkodnak, kik buták, bölcsnek hiszik maguk.



 
2009.05.26. - 18:30:34 VÁLASZ | E-MAIL | #2587. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Őrszem

Skacok, hiányoztatok! Üdv, újak!
Csak most kapcsolták vissza a netem.
Igen, Galbika szeritem is az ősnyelv nevét keresi Vicces lenne,ha csakúgy meghalna Írjuk meg C.P.- nek... :
De Tenga nem hinném, hogy az ősnyelv nevét keresi...ő olyan, mint Angela, pontosabban Angela olyan,mint ő, és több lesz itt ennél...
Kik bölcsek, mosolyognak, kik okosak, gondolkodnak, kik buták, bölcsnek hiszik maguk.



 
2009.05.26. - 14:56:22 VÁLASZ | E-MAIL | #2586. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

Jah...egy színházi előadásban vagy egy szappanoperában még esetleg jó is lenne, de az Eragonban nagyon nem tetszene.
Mi van ha nem a szuperhős vagyok, hanem a rosszfiú?



 
2009.05.25. - 20:30:15 VÁLASZ | E-MAIL | #2585. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Növendék

James: milyen vicces vég lenne Galbi szívinfarktust kap, Eragornék teljes harci díszben több tucat tünde varázslóval felszerelkezve berontanak hozzá de már halott) leengedik a karjuk, vállat vonnak és kivonulnak a színről))



 
2009.05.25. - 14:11:33 VÁLASZ | E-MAIL | #2584. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

Jh...most el tudnátok képzelni hogy az legyen e story vége hogy Glabi egyszercsak összeesik holtan és kész, vége. Neeem, tuti hogy nem. Azt még nem tudom hogy fogják megölni, de tuti meghal. Lehet hogy Murtagh addigra átáll Eragonhoz, sikerül változtatnia magán és eggyüttes erővel megölik Tudjukkit.
Mi van ha nem a szuperhős vagyok, hanem a rosszfiú?



 
2009.05.25. - 13:32:49 VÁLASZ | E-MAIL | #2583. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Kívülálló

Válasz James üzenetére (#2579)
Na ja, de ha erre az egészre úgy tekintünk mint egyfajta szerződésre akkor ezek után tündék már nem tudnak mit nyújtani a sárkányoknak, tehát elméletben (hangsúlyozom elméletben) lehetséges. De végülis lényegtelen mert Paolini tuti nem így fogja megírni, na meg milyen befejezés volna már...



 
2009.05.25. - 12:40:01 VÁLASZ | E-MAIL | #2582. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

Jaja, szerintem is. Egyszer ígyis úgyis meghal csak nem mindegy hogy mikor. Nem mindegy hogy előtte még elpusztítja Alagesiát vagy nem.
Mi van ha nem a szuperhős vagyok, hanem a rosszfiú?



 
2009.05.25. - 12:02:17 VÁLASZ | E-MAIL | #2581. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

Miután Brom sárkánya meghalt ő is öregedett, hisz külsőre öregnek tűnt, szóval mivel Galbi sárkánya is halott és Shruikannal csak egy alacsonyabb szintű kapcsolata van és nem tünde hanem ember ezért úgy gondolom ő is öregedett valamennyit. Annyira öreg talán nem lesz soha hogy csak vegetáljon, de biztos öregszik.
Több kevesebb sikerrel, de ha lehetne inkább többel! Adj nekem egy rímet és megtoldom még öttel!



 
2009.05.24. - 20:59:06 VÁLASZ | E-MAIL | #2580. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Növendék

Stanmarsh: én is gondoltam hogy az ősnyelv nevét keresi, ez lett volna a másik tippem, bár ha megtalálná minden varázslatnak tudna parancsolni?

Nienna: Galbi szerintem nem öregszik, akkor hiába halhatatlan egy idő után olyan öreg lesz hogy csak vegetál?



 
2009.05.24. - 19:08:35 VÁLASZ | E-MAIL | #2579. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

Szerintem ez nem a sárkányoktól és a szövetségtől függütt. Az egy dolog hogy ők adták nekik, de nem ők táplálták a hallhatatlanságukat. Szóval csak adták nekik és kész, utána ez már minden tündére érvényes lett. Szerintem

StanMarsh: Igazad van.
Mi van ha nem a szuperhős vagyok, hanem a rosszfiú?



 
2009.05.24. - 18:19:29 VÁLASZ | E-MAIL | #2578. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Kívülálló

Eszembe jutott még valami... Az Eldestben ha jól emlékszem említették, hogy a tündék a sárkányoktól "kapták" a halhatatlanságot, amikor a Lovasok által szövetséget kötöttek. Szóval meghalt az utolsó tünde lovas, Oromis, tehát a szövetség gyakorlatilag felbomlott, nem? Így felmerül elméletben az a lehetőség is, hogy a tündék elvszthetik a halhatatlanságukat...



 
2009.05.24. - 17:26:58 VÁLASZ | E-MAIL | #2577. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

varázslathoz nem feltétlenül kell a testi ereje, nyerheti máshonnan is az erőt, szóval a teste le lehet gyengülve.
Több kevesebb sikerrel, de ha lehetne inkább többel! Adj nekem egy rímet és megtoldom még öttel!



 
2009.05.24. - 15:43:51 VÁLASZ | E-MAIL | #2576. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

Igen, erre én ios gondoltam már, de ha még mindig ilyen rohadt nehéz varázslatokra képes, akkor annyira azért nem lehet gyenge.
Mi van ha nem a szuperhős vagyok, hanem a rosszfiú?



 
2009.05.24. - 08:22:14 VÁLASZ | E-MAIL | #2575. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Kívülálló

De az is lehet, hogy Galbi azért nem küzd meg Eragonnal, mert testileg úgy elgyengült. Amiatt, hogy annyi marha erős varászlatot hajtott végre, plusz mivel ember valamennyire ő is öregszik, ha nem is túlzott mértékben.



 
2009.05.23. - 21:00:39 VÁLASZ | E-MAIL | #2574. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

Én úgy gondolom, hogy Galbi inkább az ősnyelv nevét keresi, hiszen akkor feltétlen hatalmat nyer minden felett, és azt gondolom hogy Tenga is azt keresi. Szerintem nem Eragon nevét kersi, mert arról talán tudott volna a Razac.
Meg úgy fogalmazott mintha valaminek és nem a valakinek a nevét keresné.
Több kevesebb sikerrel, de ha lehetne inkább többel! Adj nekem egy rímet és megtoldom még öttel!



 
2009.05.23. - 20:54:56 VÁLASZ | E-MAIL | #2573. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Növendék

Szerintem Galbi is mint minden zsarnok uralkodó valójában gyáva, azért nem mert megküzdeni Eragornnal, mert félt hátha legyőzi, még akkor is ha elvileg erősebb inkább nem kockáztatott.
Stanmarsh: az engem is érdekelne hogy minek a nevét keresi Galbi annyira, valami nagyon nagy dolog kell hogy legyen, ha ilyen fontos?Eragornét? de nem is meri annyira hogy kitalálja nem? anélkül is meg lehet találni valakinek a valódi nevét hogy jól ismernénk?



 
2009.05.23. - 20:25:50 VÁLASZ | E-MAIL | #2572. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

Aha, ez is biztos benne van a pakliban.
Mi van ha nem a szuperhős vagyok, hanem a rosszfiú?



 
2009.05.23. - 20:12:16 VÁLASZ | E-MAIL | #2571. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Kívülálló

Szerintem Galbatorix azért nem harcol személyesen Eragonnal mert számára ez az egész csak egy játék, ezért "ugrasztotta" egymásnak Murthagot és Eragont. De ha jól emlékszem az Eragonban említve is volt, hogy régen az esküszegőivel is így "játszott", őket is élvezettel ugrasztotta egymásnak.



 
2009.05.22. - 07:18:27 VÁLASZ | E-MAIL | #2570. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

Hát a Galbi-valódi névvel nekem is az volt a sejtésem hogy a Razac az elején valami hasonlóról akart beszélni Eragonnak. A két nő. Hát ők elég titokzatosak voltak számomra, szóval szerintem is visszatérnek még egyszer. Galbatorix azért nem maga támadta meg Eragont mert lehet hogy...neki ez túl könnyű feladat lett voln, inkább rábízta a pórnépre és lehet hogy úgy van vele, hogy majd ő akkor fog harcolni vele, ha az megjelenik urubaenben, de ez csak egy elmélet. Igazából Galbatorix nemn megölni akarja Eragont, neki élve kell hogy újjáéleszthesse a lovasok-rendszerét, ezért költette ki Tövist.
Mi van ha nem a szuperhős vagyok, hanem a rosszfiú?



 
2009.05.21. - 23:32:43 VÁLASZ | E-MAIL | #2569. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

Végre elolvastam magyarul is a könyvet, jó pár dolog nagyon érdekel. Az egyik Eragon látomása a kör alaku óvárosról meg a kislányról. A második természetesen Tenga, ami már elhangzott itt a fórumon asszem, de nagyon érdekelne minek a valódi nevét keresi, mint ahogy az is hogy Galbatorix minek találta már meg a nevét majdnem(amit a Razac mondott). A harmadik dolgot ami érdekelt azt elfelejtettem(kolibri memóriám van sajna) újra kell olvasnom, ja nem megvan, de már az is elhangzott itt. A két nő akit megáldott Eragon, na ők még tuti lesznek a következő részben. Ami nagyon idegesített még hogy CP nagyon ráerősített erre "örökre elhagyod e földet és nem térsz többé vissza" témára, szerintem kár volt. Az Eldunarik-ra visszatérve pedig beláttam hogy be kellett törni Galbinak őket hogy használhassa, de valami történt ami miatt visszavonult a kastélyába, annka ellenére hogy olyan erős amilyen. Sokkal egyszerűbb lett volna ha ő küzd meg Eragonnal már az elején mint kikeltetni egy sárkányt Murthagnak és menövelni mágiával és rábizni egy vagy több Eldunarít a párosra. Szóval itt van egy logikai hiba, mert ráért volna azután kikeltetni tövist hogy Eragont legyőzte és kényszerítette a szükséges dolgokra. Szerintem Kuthian sziklájánál is biztos hogy Eldunarík lesznek elrejtve, mer mi más lenne a "lelkek sírboltjában", annak ellenére hogy Oromis nem talált többet. Hú na egyenlőre elég belőlem majd később fejtegetem tovább.
Több kevesebb sikerrel, de ha lehetne inkább többel! Adj nekem egy rímet és megtoldom még öttel!



 
2009.05.21. - 10:55:40 VÁLASZ | E-MAIL | #2568. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Kívülálló

Csutimanó , rémlik valami nekem is,asszem az utolsó könyvben olvastam futólag.Utánanézek,ha lesz időm.
"A trükk az,hogy a szerencsétlenségek szüneteiben az ember megtalálja,aminek örülhet."



 
2009.05.20. - 20:34:18 VÁLASZ | E-MAIL | #2567. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Növendék

Sári: lehet hogy Galbi azóta jött rá erre a kis trükkre, ezért nem volt ott mikor Eragornnal harcolt Murtagh.
Morzan: fizikailag nem volt ott szerintem

Csutimanó: én úgy emlékszem hogy később említi valahol hogy ezen szavak egyikét használta Eragorn, talán a Farthen dúri csatában?



 
2009.05.19. - 19:08:14 VÁLASZ | E-MAIL | #2566. hsz
Fórumozó
Tünde mágus
Sárkánylovas

Most olvasom újra az első könyvet és van még egy dolog, amire eddig nem találtam választ: Amikor Brom meghal, akkor 7 szót mond Eragonnak az ősnyelven( a szavak nincsenek leírva) és azt mondja, hogy ez midnen amit adhat és csak akkor használja, ha nagyon nagy bajban van...Javítsatok ki, ha tévedek, de szerintem később egyszer sem tértek vissza erre, és lehet, hogy még fontosw szerepe lesz.
"Ne feledjük, hogy a földet nem az őseinktől örököltük, hanem a gyermekeinktől kölcsönöztük."



 
2009.05.19. - 12:19:23 VÁLASZ | E-MAIL | #2565. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Kívülálló

Én azt nem értem,ha Galbi ilyenre képes,akkor miért nem csinálta már meg az Eragonékkal való küzdelemnél is.Na,ez nagyon ronda megfogalmazás,bocsi.
Szerintem valamilyen messziről ható varázslat lehetett,legalábbis remélem,mert elég sötét kilátások elé néznek a tündék,ha nem.
"A trükk az,hogy a szerencsétlenségek szüneteiben az ember megtalálja,aminek örülhet."



 
2009.05.19. - 10:52:02 VÁLASZ | E-MAIL | #2564. hsz
Fórumozó
Ember férfi
Inas

Válasz herib üzenetére (#2563)
Hali!
Én ma regisztráltam fel az oldalra és örülök, hogy sokan foglalkoznak ezzel a témával
Én a könyvet megvettem és kb. egy szuszra el is olvastam majd a vizsgaeredményem mutatja, hogy megérte e
Nekem is maradt jó néhány nyitott kérdésem a könyvel kapcsolatban... Pl amikor Oromisz és Murtagh harcolt akkor Galbatorix hol vol??? Mert ugye Ő mentette meg Murtaghot és Tövist? A könyv nem írja le, hogy ott volt a helyszínen, és ha nem volt ott hogyan varázsolt olyan messzire? Ha pedig ott volt akkor mi lett az alattuk harcoló tündékkel, mert nem hiszem, hogy csak úgy otthagyta volna őket...

A másik ami nagyon bosszant az az, hogy megint több mint egy évet kell várni az új könyvre.... áááá



 
2009.05.18. - 21:07:50 VÁLASZ | E-MAIL | #2563. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Növendék

Válasz Csutimano üzenetére (#2561)
fizikailag lehet hogy meg tudja gyógyítani Galbatorix, bár egy egész farok visszanövesztése nem könnyű hmm?

kard: ha gyakorlatiasak akarunk lenni akkor a csata fölött harcoltak, ergo oda esett le, ahol a tündék tuti megtalálják (vagy nem )

Sári: ha sárkány lennék én sem beszélnék nagyobb tisztelettel a prédáról mi sem beszélünk túl nagy tisztelettel pl. a malacokról



 
2009.05.18. - 18:15:16 VÁLASZ | E-MAIL | #2562. hsz
Fórumozó
Tünde nő
Kívülálló

Válasz Csutimano üzenetére (#2561)
Szerintem Tövis lelkileg sajnos sohasem fog teljesen meggyógyulni...



 
2009.05.18. - 16:03:48 VÁLASZ | E-MAIL | #2561. hsz
Fórumozó
Tünde mágus
Sárkánylovas

Én arra vagyok kíváncsi, hgoy Tövis teljesen meggyógyul-e majd, meg, hogy mi lett Oromis kardjával? Mert ha olyan sok energia vvan benne, akkor nem szabadna hagyni kárbavészni
"Ne feledjük, hogy a földet nem az őseinktől örököltük, hanem a gyermekeinktől kölcsönöztük."


Első oldal | 2 | 3 | <4> | 5 | 6 | 7 | 10 | Utolsó oldal